SketchUp > Nápoveda > Vytvorenie a správa Trimble identity

Vytvorenie a správa Trimble identity

Od zavedenia verzie SketchUp prenájom je pre využívanie Vašej licencie nutné založiť si Trimble ID (identitu). Tu máte k dispozícii informácie o Vašom účte aj nové aplikácie pre SketchUp na stiahnutie.

VYTVORENIE ÚČTU U TRIMBLE

Ak ste si stiahli program SketchUp do svojho počítača, kliknite na ikonu SketchUp 2023 a vyberte si možnosť ZAREGISTROVAŤ / SIGN IN.
Budete automaticky presmerovaní na stránky výrobcu. Zadajte Váš email, z ktorého sa budete k programu SketchUp prihlasovať (emailovú adresu, ktorú ste uviedli pri Vašej objednávke SketchUp), potom pokračujte podľa pokynov pre registráciu. Email a heslo si nezabudnite uložiť pre neskoršie prihlásenie.
Prihlásiť / registrovať sa môžete cez webové stránky výrobcu sketchup.com - možnosť Sign in nájdete v pravom hornom rohu obrazovky.

Správa Trimble ID
Po úspešnom prihlásení môžete prejsť ku správe Vášho Trimble účtu. Po spustení programu SketchUp a prihlásení sa, je v pravom hornom rohu uvítacieho okna zobrazená platnosť Vašej licencie/skúšobnej verzie a Váš osobný profil.

Trimble ID SketchUp

Po kliknutí na profil zvoľte možnosť Správa licencie.

Trimble ID SketchUp

Zobrazí sa Vám kompletný prehľad informácií o Vašej licencii SketchUp a pridružených aplikáciách.

Trimble ID SketchUp

MY PRODUCTS
Prvá záložka obsahuje aplikácie, ktoré sú pro Vás dostupné v rámci Vášho predplatného / skúšobnej verzie programu.

Trimble ID SketchUp

SketchUp Pro / Predesign / Sefaira (pre užívateľov EDU alebo Studio verzie) / SketchUp Desktop Viewer / Style Builder / LayOut / SketchUp Viewer pre WMR. HoloLens, OculusVive, MobileViewer Android (AR/VR) / Trimble Connect Business ...

Aplikácie si môžete stiahnuť po kliknutí na možnosť "download". Máte tu k dispozícii online aplikácie, ktoré je možné využiť po kliknutí na tlačítko "launch".

MEMBERS
Ďalšia záložka je pre užívateľa s väčším počtom licencií k dispozícii. Administrátor môže spravovať jednotlivých členov a priraďovať im prácu.

Trimble ID SketchUp

PLAN SETTINGS
Posledná záložka obsahuje informácie o Vašej licencii / skúšobnej verzii a dátum ukončenia predplatného. Ak ste zakúpili predplatné v rámci Českej alebo Slovenskej republiky, neposkytujte informácie o Vašej platobnej karte! Pred expiráciou Vášho predplatného Vás bude kontaktovať predajca, u ktorého ste si svoju licenciu zakúpili a môžete sa s ním dohodnúť na pokračovaní / zrušení predplatného.

Trimble ID SketchUp

Wed Sep 27, 2023 06:09:31
SketchUp.CADzone.sk